Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/doc/www.3dmusic.cz/www/function.php on line 48
Ibanez Promethean P5110 - kombo pro baskytaru s odnímatelným zesilovačem, Aquarian Force Ten - blány nejen pro "bijce", Ibanez Tube King TK 999 HT - jednokanálový elektrónkový pedál, Tombo Aero Reed, Ibanez S 920E - BK 3D Music s.r.o.
Produkty
Novinky
Testy
E-shop
Artists
Podpora a servis
Testy -> Testy -> Bicí nástroje

18.07.2013

DRUM! - AJ Donahue: test blan Aquarian Nu-Brite!

V prosincovém čísle amerického magazínu DRUM! vyšla obsáhlá recenze blan AQUARIAN a jejich "novinkového" materiálu NU-BRITE.

Test blan Aquarian Nu>

Více >>....

18.07.2013

Tama Super Aluminium a Black Brass - dva bubínky z nové řady Sound Lab Project

Tama Super Aluminium a Black Brass - dva bubínky z nové řady Sound Lab Project

V letošním roce představila značka Tama zcela novou řadu malých bubínků. Řada Sound Lab Project nabízí celkem osm různých bubínků. Najdeme zde čtyři d

Více >>....

20.12.2013

Tama HP910LSW a HH915N - dvoušlapka a stojan na hi-hat

Tama HP910LSW a HH915N - dvoušlapka a stojan na hi-hat

Tama Speed Cobra
Dvoušlapka HP910LSW

Inovovaná legendární Iron Cobra nese název Speed Cobra. Jak už název napovídá, tento pedál je zaměřen na rychlost, zároveň ale i na sílu úderu pedálu, neboli na dvě nejvíce požadované funkce bubeníků. Díky nově vy

Více >>....

30.03.2015

Aquarian Force Ten - blány nejen pro "bijce"

Aquarian Force Ten - blány nejen pro

Když si kytarista nebo baskytarista podladí svůj nástroj, většinou sáhne po tlustších strunách, aby napětí strun bylo podobné jako při původním ladění a taky, aby nástroj neztratil hutnost. U bubnových blan není moc na výběr, resp. nebylo. Blány se dělí po většinou na jednovrstvé o tloušťce 10mil (1mil = 0,025mm) nebo dvojvrstvé 2x7mil. Naštěstí se dalo dohromady pár chytrých hlav a nebylo náhodou, že ve firmě Aquarian.

Aquarian není na našem trhu tak známá firma jako konkurenční značky, což je možná trochu chyba. Dříve jsem byl vůči této firmě lehce skeptický, jelikož jejich blány byly "tupější" než výrobky konkurenčních firem. Jenže v roce 2013 nastala zásadní změna, protože fa Aquarian změnila dodavatele fólie, čímž blány získaly chybějící výšky.

Co se týká modelu Force Ten, tyto blány jsou vyráběny v rozměrech 8-18 palců v provedení clear nebo coated. A teď to zásadní

Více >>....

13.08.2012

Tama Silverstar VL52KS TRB - videotest (Václav Zima)

Jedná se o poloprofesionální bicí soupravu od firmy Tama. Jak už bývá tradicí u této firmy, i u souprav střední třídy používá způsob výroby komponenty objevující se u hi-end souprav.

Více >>....

18.03.2011

Aquarian - test blan

Když došlo v roce 1958 k použití mylaru při výrobě plastických blan, znamenalo to skutečnou revoluci v řešení potíží s udržením ladění a trvanlivostí dosavadních bubnových kůží. Změna se po určitém čase odrazila také v možnostech zvukových barev, jež se daly na totožném bubnu odstínit volbou typu plastické blány. Nabídka se pořádně "rozjela" až v sedmdesátých letech, a od té doby se v závislosti na zvukových ideálech dané doby (a v lepším případě na stylu a individualitě hráče) nosí tu tlustý a masitý zvuk dvojitých blan s "mufflingy" a okružími, onde prozměnu vzdušný a živě reagující sound pískovaných jednostěnných modelů. V letech devadesátých pak došlo k pověstnému uzavření kruhu tím, že se na trhu objevily repliky původních zvířecích kůží.


Více >>....

18.03.2011

TAMA Starclassic Bubinga Omni-Tune - jednostranná záležitost

Ne, nebojte se - objektivita testu nebyla nijak snížena. Ta "jednostrannost" se totiž netýká úhlu pohledu či nějakého subjektivního dojmu, ale jedné zajímavé a vpravdě revoluční technické vymoženosti, která tuto soupravu zcela vyčleňuje ze všech ostatních.

Hlavní pojmy a první dojmy
Tama Starclassic Bubinga Omni-Tune představuje profesionální soupravu té nejvyšší úrovně a kvality, čemuž odpovídá i cena: přes sto tisíc za klasický pětikusový set bez hardwaru. Kompletní nabídka řady přináší poměrně široký sortiment velikostí jednotlivých bubnů, takže si můžete sestavit sadu zcela dle vlastn

Více >>....

18.03.2011

Tama Starclassic Performer B/B - nová varianta linie Performer

Když v roce 1994 uvedla na trh japonská Tama novou řadu Starclassic, bylo na první pohled jasné, že tu jde o něco víc než jen o pár designových úprav zrealizovaných v rámci stávajícího výrobního programu pro pouhý pocit aktuálnosti a inovací v jednání s obchodními partnery.

Původní odvážná idea s potlačením značky Tama ve prospěch samotného názvu řady jako soběstačného nového jména při prezentaci na trhu sice vzala za své, ale i tak získalo označení Starclassic výlučnost nejen v rámci katalogu svého výrobce. Nešlo jen o použití závěsného systému bubnů mimo jejich korpus – u Tamy

Více >>....

17.03.2011

Tama Starphonic - test malých bubínků

Vývoj bubínků Starphonic zabral firmě Tama tři roky testování, zkoušení a ověřování nových postupů ve výrobě a mechanice. Zdá se, že se to opravdu vyplatilo.

Tama se při vývoji těchto bubínků zaměřila hlavně na zvuk, který měl být hutný, se silnou projekcí arezonancí a samozřejmě s velkým dynamickým rozpětím bez ztráty citlivosti. Jedná se o čtyři malé bubny. Použité materiály jsou javor, bubinga, mosaz a hliník s rozměry 14 na 6”. Všechny mají použitou stejnou mechaniku, liší se pouze v použitých materiálech korpusu. A právě v mechanice a opracování korpusů je hlavní těžiště zvuku těchto bubínků.

Tama představi

Více >>....

17.03.2011

Tama Superstar Hyper-Drive - březové bubny

Surrealismus v podobě bicích nástrojů aneb jdeme do hloubky, ale i od hloubky. Jestli někdo hledá bicí soupravu, která je vyrobena jinak, než jak je obvyklé, je tady správně. Hloubka korpusů ani rozměry jednotlivých bubnů k sobě tak nějak nepasují a při prvním pohledu trošku nechápete, jak mohl „tohle dát někdo dohromady“, tedy pokud japonští designeři nepozvali na zkušenou Homera Simpsona. Ještě že to má alespoň stejnou barvu.

Více >>....

17.03.2011

Response 2, Hi-Velocity, Jack DeJohnette a Super-Kick III - novinky ze stáje Aquarian

Před nedávnem se v nabídce renomovaných producentů blan na bicí objevily jako novinka blány s černým pískování. Firma Aquarian nezahálela a také přišla na trh s tímto typem blan.

Zde však musím tuto informaci trochu poupravit, jelikož produkce firmy Aquarian zahrnuje také signature model blan Jack DeJohnette. Ty jsou na trhu už nějaký ten pátek a čerstvou novinkou v produkci Aquarian jsou blány Response 2, Hi-Velocity a Super-Kick III. Všechny tyto modely včetně blan Jack DeJohnette jsem měl k dispozici. Pojďme je tedy vz

Více >>....

17.03.2011

Tama Signature Palette Series - podpisové malé bubny

K testu jsem si z bohaté nabídky firmy Tama vybral tyto tři modely proto, že mě každý z nich něčím zaujal. Kenny Aronoff přístupem firmy k tomu nejlegendárnějšímu stylu na poli vintage, tedy pojmu Black Beauty, který byl v různých podobách, a vždy z poniklované mosazi, vyráběn firmami Leedy, Slingerland a Ludwig. Tyto skvělé nástroje – především pak Ludwig Black Beauty – patří dodnes k nejcennějším a nejvyhledávanějším jak mezi sběrateli, tak mezi hráči. A to především studiovými, mezi které právě Kenny Aronoff náleží. Zasloužily by si jistě celý článek, ale to až zase někdy jindy.
Model Bill Bruford (jehož iniciátor měl mimochodem téměř vždy skvělý zvuk malého bubnu) mě zaujal vzhledem i konstrukcí a Stewart Copeland snahou o věrnou reprodukci onoho „záhadného“ (všeobecně se ví – a Copeland to nikdy netajil – že to byl starý Pearl) malého bubnu, jehož agresivní, křupavý kousanec provázel kapelu Police po celou dobu její legendární kariéry.

Všem třem malým bubnům je společn&

Více >>....