Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/doc/www.3dmusic.cz/www/function.php on line 48
Aquarian Force Ten - blány nejen pro
Produkty
Novinky
Testy
E-shop
Artists
Podpora a servis
Novinky -> Novinky

Aquarian Force Ten - blány nejen pro

Aquarian Force Ten - blány nejen pro

Když si kytarista nebo baskytarista podladí svůj nástroj, většinou sáhne po tlustších strunách, aby napětí strun bylo podobné jako při původním ladění a taky, aby nástroj neztratil hutnost. U bubnových blan není moc na výběr, resp. nebylo. Blány se dělí po většinou na jednovrstvé o tloušťce 10mil (1mil = 0,025mm) nebo dvojvrstvé 2x7mil. Naštěstí se dalo dohromady pár chytrých hlav a nebylo náhodou, že ve firmě Aquarian.

Aquarian není na našem trhu tak známá firma jako konkurenční značky, což je možná trochu chyba. Dříve jsem byl vůči této firmě lehce skeptický, jelikož jejich blány byly "tupější" než výrobky konkurenčních firem. Jenže v roce 2013 nastala zásadní změna, protože fa Aquarian změnila dodavatele fólie, čímž blány získaly chybějící výšky.

Co se týká modelu Force Ten, tyto blány jsou vyráběny v rozměrech 8-18 palců v provedení clear nebo coated. A teď to zásadní - skladba blan je 2x10mil! Pro pochopení, jedná se v podstatě o dvě jednovrstvé blány na sobě, ne standardně vyráběné dvouvrstvé blány o tloušťce 2x7mil. O tomto modelu jsem věděl už delší dobu, avšak nevěnoval jsem mu větší pozornost. Říkal jsem si, že při takové tloušťce to budou blány pro opravdové bijce, kteří dají přednost výdrži před zvukem, který bude pravděpodobně tupý. Po nasazení blan ale došlo k obrovskému rozčarování. Blány nejen že nezní tupě, ale dodaly bubnům neuvěřitelně pevné basy. Znělostí bych je zařadil kus od čirých dvouvrstvých blan směrem k dvouvrstvým s tlumením (Performance II, u konkurence, Pinstripe, či EC2), ale k blánám bez tlumení mají pořád blíž. Jelikož v podstatě celý život blány spíše podlaďuji, musím ocenit nejen nárůst basů, zvukové pevnosti, tak i příjemnou věc a to větší tlak na ladící šrouby, které se mi jinak při stejné výšce ladění blan 2x7mil povolovaly. Blány fungují skvěle a při vyšším ladění. I když jejich využití najdou spíše rockoví bubeníci, nemusí to nutně být extrémní řezníci. I při této tloušťce jsou blány krásně citlivé.

Konkurenční značky tuto variantu nenabízí vůbec, čímž se stává tento model jedinečným. Pokud si připočtu k excelentním zvukovým vlastnostem ještě výdrž, jedná se opravdu o velice lákavou nabídku. Já osobně konečně našel to, co jsem hledal. Zkusíte to taky? :-)

 

Autor:   Lukáš Doksanský – ARAKAIN

www.doksansky.com

www.arakain.eu


AQUARIAN FORCE TEN používá, kromě Lukáše Doksankého, také Miloš MEIER (DYMYTRY, BSP, Michal Pavlíček, STROY a další) 


Kompletní nabídku blan FORCE TEN naleznete >>> zde <<<.  


Videoukázka blan FORCE TEN - zdroj: oficiální Youtube kanál AQUARIAN DRUMHEADS, účinkující: Mike Johnston. 

 


 

<< Zpět